Karel Muk / Jaroslav Dušek

Pravidelně hostuje v divadle Sklep, je pedagogem Konzervatoře Jaroslava Ježka, stál u zrodu dnes již neexistujícího Rádia Limonádový Joe. Od počátku 90. let se objevuje v menších rolích  ve filmech mladých režisérů: Vrať se do hrobu (1989, r. Milan Šteindler), Kouř (1990, r. T. Vorel), Don Gio, (1992, r. M.a Š.Cabanovi), Kamenný most (1996, r. T.Vorel) a další. Filmová hvězda J. Duška vyšla s výraznou rolí Saši Mašlaně v komedii Jana Hřebejka Pelíšky. Stejný režisér jej obsadil i do svého dalšího snímku Musíme si pomáhat (2000).

Za roli kolaboranta Prohasky byl nominován na Českého lva. Vytvořil role ve filmu Divoké včely (2001, r. B. Sláma), nominaci na Českého lva získal rovněž za úlohu v další Hřebejkově komedii Pupendo v roce 2003. Naposledy si zahrál v hořké komedii Horem pádem (2004, r. J. Hřebejk) a zombie hororu Chocking Hazard (2004, r. M.Dobeš). Nedávno natáčel s režisérem Janem Švankmajerem snímek Šílení.

Jaroslav Dušek je rovněž vyhledávaným moderátorem – v této roli se proslavil především díky úspěšnému průvodcovství slavnostním vyhlášením ankety Český lev. Byl protagonistou řady zábavných televizních pořadů – např. reality show Taxi, prosím, televizního multimagazínu Dokoláč ( na něm se podílel i jako spoluautor scénáře), pořadech Přesčas a To snad není možný.

Filmový a divadelní herec, pedagog, režisér a scenárista. Divadelní veřejnosti byl dlouhá léta znám jako vynikající improvizátor. V roce 1981 založil se spolužákem Janem Bornou divadlo Vizita. V souboru vystupuje dnes společně s Martinem Zbrožkem a s dalšími partnery vytváří improvizační představení na řadě pražských scén – divadlo Archa, divadlo Ponec, Dejvické divadlo.

Robert Muk / Petr Čtvrtníček

Od roku 1999 je členem souboru pražského Divadla Na zábradlí, kde jej můžete vidět v inscenacích Kosmonautův poslední vzkaz ženě, kterou kdysi v Sovětském svazu miloval a Ivanov. Své názory vyslovuje také pomocí billboardových kampaní.

Jako herec účinkoval v menších rolích ve filmech Kouř (1990, r. T. Vorel), Už (1995, r. Z. Tyc), Pasti, pasti, pastičky (1998, r.V. Chytilová), Česká soda (1998, kol. režisérů), Eliška má ráda divočinu (1999, r. O. Schmidt), Cesta z města (2002, r. T.Vorel), Z města cesta (2002, r. T. Vorel), Čert ví proč (2003, r. R. Vávra), Mazaný Filip (2003, r. V. Marhoul).

Je spolurežisérem filmu Česká soda (1998), který vznikl na základě úspěšné televizní parodické série. Autorsky a režijně se podílel také na řadě reklamních spotů ( např. džusy Hello).

Vystudoval střední umělecko-průmyslovou školu, účinkoval v divadelním souboru Vrata. Proslavil se jako spoluautor, moderátor a režisér parodických televizních pořadů Česká soda a Šteindler, Vávra, Čtvrtníček uvádějí. Skeče uvedené v tomto pořadu byly v několika případech doprovázeny veřejnými skandály a soudními spory.

Pavel Muk / Marek Daniel

Dále hrál ve filmech Paralelní světy (2001, r. P. Václav), Nuda v Brně (2003, r. V. Morávek), Vaterland – Lovecký deník (2004, r. D. Jařab) Mistři (2004, r. M. Najbrt), Horem pádem (2004, r. J. Hřebejk). Hraje ve filmu Něco jako štěstí, který v současné době vzniká pod vedením Bohdana Slámy.

Společně s Pavlem Liškou, Janou a Lumírem Tučkovými je průvodcem televizním cyklem Kinetická encyklopedie Všehomíra. Na obrazovce jsme jej mohli vidět v televizní podobě úspěšné inscenace HaDivadla Komediograf. V říjnu 2004 byl společně s Tomášem Matonohou průvodcem předávání televizních cen Elsa.

Absolvent brněnské JAMU, dlouholetý člen brněnského HaDivadla, hostuje i na dalších divadelních scénách ( Dejvické divadlo). Ve filmu se poprvé objevil r. 1996 v Koljovi, výraznější příležitost mu přinesla hořká komedie Divoké včely (2001, r. B. Sláma).

Tereza (žena Karla) / Lenka Krobotová

Vystupovala na řadě dalších scén – v divadle ABC v inscenaci Charleyova  teta či v Divadle na Vinohradech, kdy ještě během studií hrála v inscenaci  Bratři Karamazovi, dále v pražském Rubínu, Labyrintu nebo Činoherním klubu. Zajímavé role jí nabídl i rozhlas, vytvořila například titulní úlohu v inscenaci Maryša.

Jako členka tanečního souboru Impuls si zahrála ve filmu Šakalí léta (1993, r. Jan Hřebejk). Vidět jsme ji mohli ve filmové adaptaci Vančurova románu Útěk do Budína (2002, r. M. Luther), roli sekretářky má v černé komedii Jedna ruka netleská (2003, r. D. Ondříček), objevila se i v několika televizních filmech  a pohádkách (Byla láska, Černí andělé, Královna se sloníma nohama). V roce 2005 by se měla objevit v hlavní úloze česko-finského koprodukčního snímku Restart.

Pochází z umělecké rodiny, od dvanácti let se věnovala lidovému, později scénickému tanci. Když dostala nabídku od P. Špalkové zaskočit v představení divadla Kašpar, rozhodla se pro herectví. Absolventka DAMU je stálou členkou souboru Dejvického divadla v Praze, kde vytvořila úlohy v představeních Oblomov, Bratři Karamazovi, Příběhy obyčejného šílenství, Tři sestry, Kouzelná flétna a další.

Josef Muk / Vlasta Dušek

Valinka (dcera Karla Muka) / Valerie Vachlerová

Nejmladší člence štábu jsou pouhé čtyři roky, ale osvědčila při natáčení velkou trpělivost a profesionalitu. Přesto respektive právě proto, že je dcerou režiséra, prošla konkursem a její obsazení bylo konzultováno s řadou nezávislých subjektů. Ve filmu Doblba! – podobně jako její otec – debutuje v celovečerní hrané tvorbě.

Věra (žena Roberta) / Nela Boudová

Ve filmech se začala objevovat v polovině 80. let například ve filmech Mravenci nesou smrt (1985, r. Z.Brynych), Dotyky (1988, r. Vladimír Drha), Muka obraznosti (1989, Vladimír Drha), Jestřábí moudrost (1989, r. Vladimír Drha). V roce 1996 si zahrála manželku Ondřeje Vetchého ve snímku J. Svěráka Kolja. Natočila také řadu televizních inscenací, filmů a seriálů – z posledních doby  např. Místo nahoře (2004), Náměstíčko (2004),  mikrokomedie Bahno podle Čechovovy předlohy (2004), počátkem roku 2005 jsme ji viděli v televizním filmu Petra Slavíka Hadí tanec. Nela Boudová má bohatou filmografii i dabérskou – pravidelně propůjčuje  hlas Julii Robertsové, Melani Griffithové nebo Jodii Fosterové, na obrazovkách České televize ji můžeme slýchat v seriálu Sex ve městě, kde dabuje Mirandu. Nela Boudová je již řadu let vegetariánkou.

Po absolvování Státní konzervatoře byla v angažmá v Karlových Varech v Jihočeském divadle v Českých Budějovicích a v Divadle za branou II. V roce 1993 se stala stálou členkou souboru pražského Činoherního klubu. 

Anna (matka Karla) / Věra Křesadlová – Formanová

 Přesto se v rozhovorech nechala slyšet, že se za herečku a zpěvačku v pravém slova smyslu nepovažovala. Její talent naplno odhalil film Miloše Formana Konkurz (1963). V šedesátých letech pracovala s řadou dalších výrazných osobností  s Ivanem Passerem natočila Intimní osvětlení ( 1965), s Jaromilem Jirešem adaptaci slavného Kunderova románu Žert (1969),  hrála ve filmu Jiřího Suchého Nevěsta ( 1970), v debutu Jaroslava Papouška Nejkrásnější věk (1968) a v Menzelových Skřiváncích na niti ( 1969). V roce 1972 si spolupráci s Jaroslavem  Papouškem zopakovala na třetí části komediální trilogie o jedné rodince Homolka a tobolka. Hlavní dětské role ve všech třech filmech vytvořili její synové, dvojčata Matěj a Petr Formanovi.  V 90. letech se objevila např. ve filmu Jana Svěráka Akumulátor I nebo v Jakubiskově Nejasné zprávě o konci světa.  Dnes je Věra Křesadlová vnímána především jako výtvarnice, tvůrkyně originálních lamp tzv. Tifanek.

Herečka, zpěvačka a výtvarnice vystudovala střední umělecko-průmyslovou školu. Svůj umělecký start spojila ve filmu především s tvůrci nové vlny 60. let a v divadle s prkny Semaforu, jehož členkou se stala v roce 1963 a s nímž spojila svůj herecký a zpěvácký život na plné čtvrtstoletí. 

Dr. Čepek / Tomáš Matonoha

Tomáš Matonoha se účastní též dalšího originálního hereckého projektu – komických vystoupení typu stand-up, které natočila stanice HBO pod titulem  Na stojáka. Především ho ovšem televizní diváci znají ze seriálu TV Prima Rodinná pouta. Objevil se rovněž v seriálu Strážce duší a v televizní komedii Muž, kterého chtějí. Objevil se v jedné z rolí úspěšného českého filmu Mistři (r. Marek Najbrt, 2004), dále ve filmech Vyhnání z ráje (r. Věra Chytilová, 2000), Divoké včely( r. Bohdan Sláma, 2001), epizodní úlohu má v nově vznikající komedii Hrubeš a Mareš jsou kamarádi do deště ( r. Vladimír Morávek). V poslední době se uplatňuje i jako moderátor – např. předávání výročních cen za televizní tvorbu Elsa  nebo Miss ČR.

Narodil se v roce 1971 v Brně, a tamtéž vystudoval JAMU po té, co se neúspěšně pokoušel o přijetí na právnickou fakultu. V roce 1994 se stal členem brněnského HaDivadla a s pojmem nezávislé scény jsou spojeny i některé jeho televizní projekty, především alternativní zábavný pořad Komediograf, který vyšel z úspěšného divadelního představení, které Matonoha s kolegou Pavlem Liškou uvedli v HaDivadle a na dalších brněnských i pražských scénách. 

Babička / Olga Schmidtová